Březen 2014

Rozhovor s: Annie

29. března 2014 v 8:38 | Dominik H. |  Dodatky

1. Jak dlouho hraješ The Sims ?

The Sims jsem hrála už v době, kdy vyšla jednička. Takže od roku 2000.

2. Jaké máš dodatky a kolekce?

Vlastním základní hru, dodatek Po setmění, dvě kolekce (Luxusní bydlení, Moje městečko) a The Sims Medieval i s DLC. Díky tomu, že jsem v Indianovi mám možnost na redakčním Originu hrát simíky se všemi dodatky a kolekcemi, takže to je jeden z důvodů, proč jsem si nekupovala kompletní sbírku simíků. Druhý důvod jsou peníze. Jsem chudá studentka, no. Smějící se

3. Jaký je tvůj nejoblíbenější dodatek/kolekce/svět?

Mám více oblíbených dodatků, ale pokud bych měla vybrat jeden, tak to asi bude Roční období. Z měst mám nejraději Sunset Valley a co se týče té poslední otázky, tak nevím. Nemám žádnou nejoblíbenější kolekci.

4. V jakém světě by jsi chtěla bydlet?

Těžko říct, nenavštívila jsem všechny světy. Nejvíce zážitků mám ze Sunset Valley, takže asi tam. Usmívající se

5. Máš ve hře ráda nadpřirozené bytosti?

Fantasy mi do Simíků moc nesedí, ale jinak nemám problém si popovídat se sousedkou vílou nebo pozdravit souseda vlkodlaka. Smějící se

6. Jak dlouho trvá napsání scénáře do Simosvěta?

Dlouho. Ono se to nezdá, ale člověk nad tím občas nechá i několik dní. Záleží na tématu a na tom, kolik věcí mimo scénář a mimo SimoSvět ještě musím udělat a jestli mám tvořivou náladu nebo ne.

7. Jak vůbec práce v Simosvětě probíhá?

Práce na SimoSvětě začíná už v době, než vyjde aktuální díl. Zatímco diváci čekají, třeba na pátý díl, my už dávno pracujeme na šestém. Navrhneme v týmu témata, vybereme nějaké vhodné a začneme vymýšlet, co s tím provedeme. Přijdu s nápady, co by v díle mohlo být a optám se týmu, jestli se jim to líbí, případně, jestli zvládnou natočit k tomu tématu záběry popřípadě postavit nějakou specifickou stavbu. Pak napíši scénář a Honza Radosta, který má na starosti právě natáčení ze hry, se hned chopí své práce a Kajinka se vydá na internet hledat zajímavé komunitní výtvory nebo rovnou do hry něco stavět. Baty s Fiolou připraví záběry ze studia a natočí to. Kironet pak nakonec sesbírá od všech záběry, fotky, hudbu, dabing atd. Na něm je totiž výsledná podoba dílu. Stříhá video a dává pořad do té podoby, jakou potom vy, diváci, vidíte. Usmívající se

8. Jak jsi se dostala do redakce?

Do redakce Indiana jsem se dostala už před více než třemi lety a celkem obyčejnou cestou. Fiola hledal ženské hlasy do herního pořadu Indian na dabing novinek. Tenkrát to byl ještě pořad vysílaný jen na internetu, ale dnes ho můžete naladit na celostátní televizi. Zkusila jsem to, přihlásila jsem se, prošla jsem výběrem, nadabovala nějaké texty, co mi poslal a vyšlo mi to. Do SimoSvěta jsem se dostala tak, že mě Fiola oslovil, zda bych nechtěla takový pořad začít dělat. Mně se ten nápad zalíbil a tak jsem do toho šla. Nuda, co? Tak já k tomu něco přidám... Potom do kanceláře vtrhla obří chobotnice. Rozhlédla se na všechny strany a začala hledat muže v červeném. Sotva se však dotkla chapadlem stolu, spustil se alarm a chobotnice se ocitla v obří kleci. "Ty mi budeš stále utíkat, co?!" ozval se z poza dveří burácivý mužský hlas. Chobotnice se třásla strachy. Muž v červeném otevřel dveře, přišel ke kleci a vyndaval z ní naklepaná chapadla. "Hmmm. To bude moc dobrá večeře," usmál se. Záběr končí na vystrašené oči chobotnice. Kamera se pomalu zatemňuje a v rohu obrazovky se objeví nápis "pokračování příště".

9. A na závěr, co by jsi vzkázala fanouškům?

Tvořte, hrajte si, vymýšlejte nejrůznější příběhy, malujte, foťte a nebojte se své fantazie, protože to je jedno z největších bohatství, které máte a které vám nikdo nevezme. Tak se o něj hezky starejte. Děkuji, že se díváte na náš pořad a ještě víc děkuji za každé vaše soutěžní příspěvky, obrázky či vaše herní výtvory, protože jsou vážně moc pěkné a skutečně mě těší.

Snad se vám rozhovor líbil :). Annie najdete v Simosvěte a v Indianovi. :)


Recenze: The Sims 3 Cestovní horečka

29. března 2014 v 8:16 | Dominik H. |  The Sims 3 Dodatky
Cestovní horečku jsem si koupil 23.3.2014 v Tescu, takže proto je recenze až dnes.
O Cestovní horečce se říká, že je to naprosto zbytečný dodatek bez žánru, nekvalitní a na svojí kvalitu předražený. Já musím řici pravý opak.
Mám další dodatek o cestování, do budoucnosti, ale to mě popravdě moc nenadchlo, tak jsem se trochu rozmýšlel s koupí cestovky, ale nakonec, udělal jsem dobře.
Zaujal mě nový nábytek a stavební prvky, kterých je celkem hodně. Naopak, podle mě je docela velká katastrofa mod vytvořit simíka, kde prakticky není o co stát a jediné, co se mi líbilo byl jakštakš copánek pro dívky a triko s mumií.
Dále jsou tu přání, vlastnosti, celoživotní přání... Skvělé!
Po nastěhování se vám začnou skupit přání tipu: Navštívit Shang Simla, Champ Le Sims...
Nejdříve začnu Egyptem. Egypt je pěkný, hraje k tomu pravá Egyptská hudba, která mi přišla celkem strašidelná, tak jsem ji raději vypl. Na Egyptě se mi líbí takový ten kus tajemna, kdy prohledáváte hrobky a bojíte se, aby na vás něco nevylezlo, například mumie Usmívající se. V Ehyptě máte ale krom těch hrobek malé schopnosti a proto se tam vyplácí jezdit jen s jedním simíkem než s celou rodinou, protože se zbytek domácnosti může unudit k smrti.
Dále je tu Čína, která mě naopak nadchla nejvíce. Líbily se mi vodopády, propracované pozemky, krásný hotel, spousta pozemků a nádherná hudba se skvělou atmosférou. Nejvíce se mi líbila hrobka draka, kde jste jakoby vstupovali drakovi do chřtánu.
Dále, jako poslední možná destinace je Francie, která mě nadchla více než Egypt, ale méně než Čína. Hodně mě mrzelo, že ve Francii není Eiffelovka a ani vhodný pozemek pro postavení Eiffelovky přes Buydebug, takže musíte přidat pozemek a na něho Eiffelovku a at tu Eiffelovku dáte kamkoliv, vypadá tam jako pěst na oko. Dále pozemky, které se mi líbí, vinná réva, SUPER!
Recenze celkově: Spousta nádherných věcí, které vás nutí koupit si v nějaké destinaci (např. fotoaparát, vyvolávač hada, bojová umění). Bohužel mám ale starost a i strach, že hra spadne do takové té nudy, že po tom, co dohraji tu rodinku, kdy už dohraji jejich celoživotní přání... mě přestane cestování bavit, uvidíme snad ne.
Hru lze sehnat již od 499 Kč.

Hodnocení: 84 %